
Сациві

Раздел:
- Закуски
- Холодні
Дополнительные категории:
- Святкові страви
Сложность приготовления:
- Средней сложности
Условия приготовления:
- Готовим на плите/в духовке
Время приготовления:
40-50 мин
Ингредиенты:
- Курица
- кг
- Орехи
- стак.
- Лук
- шт.
- Уксус винный
- ст.л.
- Масло сливочное
- грамм
- Чеснок
- зуб.
- Кориандр молотый
- ч.л.
- Шафран
- ч.л.
- Хмели-сунели
- ч.л.
- Перец красный молотый
- - по вкусу
- Соль
- - по вкусу
- Корица молотая
- ч.л.
Сьогодні ми готуємо страву грузинської кухні - сациві, або, якщо бути точним, то курку під соусом сациві. Ця страва має неповторний яскравий смак, а основною його частиною є пряний горіховий соус, покуштувавши його одного разу, ви, я впевнена, захочете скуштувати його ще раз. Сациві (а саме так називається страва за назвою соусу) відноситься до закусок і подається на стіл холодним.
Поки курка вариться, займемось приготування того, що відрізняє цю страву від будь-якої іншої і саме воно дало назву всій цій страві - соусу сациві. Для його приготування нам потрібні горіхи. Якість горіхів має бути бездоганною. Був у мене знайомий грузин, вірніше мгререць, так ось він казав, що справжнє сациві можна приготувати з білих горіхів, які можна знайти тільки в нього на Батьківщині. Він спеціально привозив мішечок світлих горіхів для сациві, але навіть тоді не дозволяв своїй жінці його готувати. "Сациві - це чоловіча страва"- казав він. Не знаю правда це чи ні, але такого смачного сациві, яким пригощав він я не їла в жодному ресторані. Отже, горіхи подрібнюємо або блендером, або м'ясорубкою.
Цибулю чистимо та мілко подрібнюємо. Я просто пробиваю блендером. Тушкуємо подрібнену цибулю та порізаний часник на вершкову маслі. Потім додаємо спеції та підготовлені горіхи та оцет. Перемішуємо та потрохи вводимо бульйон. Варимо соус помішуючи, щоб не пригорів. Бульйон доведеться додавати не один раз, тому що мають горіхи таку властивість - гуснути. Поступово доводимо рівень густоти до того, що він стає схожим на рідку сметану. На цьому етапі я раджу соус пробити блендером для отримання ніжної однорідної консистенції.
При подачі на стіл прикрашаємо гранатовими зернятками. Чесно кажучи мені важко сказати що, саме в цій страві, мені подобається більше. М'яке смачне та ніжне м'ясо, чи пряний, ароматний, насичений густий соус. Одне неможливе без іншого. Це як дві частинки одного серця, одне без одного їх існування неможливе.