Развивайка

Вивчаємо склад числа

Average: 6 (2 votes)

Автор

Аватар пользователя admin

Вивчення складу числа починається ще в дошкільному віці. Тому заняття повинні проходити лише в ігровій формі. Адже лише так можна зацікавити маленьку дитину до вивчення  нових для неї понять.

 

ЗАМОВИТИ  гру можна на нашій сторінці у Фейсбуці

Скачати матеріали (цифрові будиночки, розмальовку та іграшкові гроші) для вивчення складу числа можна тут.

Одним із самих класичних прийомів для вивчення складу числа є цифрові будиночки. На кожному поверсі такого будиночка можуть жити цифри, сума яких дорівнює цифрі, що живе на горищі.

Приклад заповнення такого будиночку, а також будиночки для вивчення чисел 5 і 6, можна подивитись на малюнку.

 


 

Для дітей, які полюбляють малювати, можна запропонувати таку математичну розмальовку. В даному випадку вивчається склад чисел 2,3,4,5,6. Якщо ви вперше розглядаєте з дитиною склад числа, то краще перед розмальовуванням кожного елемента спочатку розв'язувати приклад за допомою паличок для лічби. 

 


 

 

Можна запропонувати дитині пограти в магазин. Товаром може бути що завгодно - шоколад, цукерки, улюблені іграшки. Весь товар має коштувати до 5 гривень (вивчаємо склад чисел 2,3,4,5).  Дитина може бути і продавцем і покупцем.

Для придання грі більшої привабливості для дитини можна використати ось такі іграшкові гроші. Крім того що вони яскраві і цікаві для дитини (адже на них зображені герої мультфільмів), вони ще й мають практичне призначення - кількість героїв на малюнку відповідає номіналу купюр. Тобто, порахувавши героїв на таких іграшкових грошах,  дитина з легкістю зможе вірно купити або продати товар.

 


 


 

Закріплювати склад числа найкраще в процесі повноцінної гри. Для цього можна використовувати гру "Що у зайця на обід". Вона розроблена таким чином, що буде зрозуміла і цікава дітям і дорослим. А кумедні зайці обов'язково привернуть увагу.

Гра призначена для закріплення складу числа від 5 до 10. 

 


 

 

Правила гри прості. У зайця в пакетику лежать продукти. Цифра на пакетику означає скільки саме там продуктів. В даному випадку на пакетику зображена цифра 7. Завдання гравців найшвидше здогадатись, які саме два вида продуктів лежать в пакеті і схопити вірні квадратні картки з зображенням продуктів.

В даному випадку виграє той гравець, який схопив першим саме цих дві картки. Велику картку він забирає собі.

 


 

 

У цього зайця на обід морква і яблуко. Адже тільки 2 і 3 в сумі складають 5.

Виграє той, у кого буде більше всього великих карток.

 


 

ЗАМОВИТИ  гру можна на нашій сторінці у Фейсбуці


Fatal error: Cannot redeclare ze6739() (previously declared in /var/www/portalmam/data/www/portalmam.com/sites/all/modules/video_embed_field/video-embed-field-embed-code.tpl.php:1) in /var/www/portalmam/data/www/portalmam.com/sites/all/modules/video_embed_field/video-embed-field-embed-code.tpl.php on line 1