PortalMam у Google+


PortalMam ВКонтакте

Развивайка

Вивчаємо склад числа

Average: 6 (2 votes)

Автор

Аватар пользователя portalmam

Вивчення складу числа починається ще в дошкільному віці. Тому заняття повиннці проходити лише в ігровій формі. Адже лише так можна зацікавити маленьку дитину до вивчення  нових для неї понять.

Скачати матеріали (цифрові будиночки, розмальовку та іграшкові гроші) для вивчення складу числа можна тут.

Одним із самих класичних прийомів для вивчення складу числа є цифрові будиночки. На кожному поверсі такого будиночка можуть жити цифри, сума яких дорівнює цифрі, що живе на горищі.

Приклад заповнення такого будиночку, а також будиночки для вивчення чисел 5 і 6, можна подивитись на малюнку.

Для дітей, які полюбляють малювати, можна запропонувати таку математичну розмальовку. В даному випадку вивчається склад чисел 2,3,4,5,6. Якщо ви вперше розглядаєте з дитиною склад числа, то краще перед розмальовуванням кожного елемента спочатку розв'язувати приклад за допомою паличок для лічби. 

Можна запропонувати дитині пограти в магазин. Товаром може бути що завгодно - шоколад, цукерки, улюблені іграшки. Весь товар має коштувати до 5 гривень (вивчаємо склад чисел 2,3,4,5).  Дитина може бути і продавцем і покупцем.

Для придання грі більшої привабливості для дитини можна використати ось такі іграшкові гроші. Крім того що вони яскраві і цікаві для дитини (адже на них зображені герої мультфільмів), вони ще й мають практичне призначення - кількість героїв на малюнку відповідає номіналу купюр. Тобто, порахувавши героїв на таких іграшкових грошах,  дитина з легкістю зможе вірно купити або продати товар.

Та найкраще склад числа дитина зможе зрозуміти в процесі повноцінної гри. Для цього можна використовувати гру "Мухомори". Вона розроблена таким чином, що буде зрозуміла і цікава дітям і дорослим.

Спочатку ведучий чи хтось з гравців кидає кубик. Задача кожного учасника викласти за допомогою своїх карток число, яке відповідає числу, що випало на кубику. Це можна зробити за допомогою однієї або декількох карток. Наприклад, випало число 5. Учасник може викласти це число за допомогою картки з цифрою 5 або за допомогою декількох карток - з цифрами 1 та 4 чи 2 та 3. 

Гра має 3 рівня складності. Перший рівень розроблено для дошкільнят, щоб вони навчились рахувати і вивчили склад чисел до 6. На вищих рівнях гри вже необхідно логічно мислити і продумувати свої ходи так, щоб не залишитись з картками. Адже  в того хто програє, буде "боліти живіт" від отруйних мухоморів.

Для замовлення такої гри клацніть на кнопку "КУПИТЬ"