PortalMam у Google+


PortalMam ВКонтакте

Развивайка

12 "смачних" книг для дітей про кулінарію, продукти та рецепти

Average: 7 (1 vote)

Автор

Аватар пользователя portalmam

Направление: 

Категория: 

Возрастная категория: 

Я дуже люблю готувати і це передалося моїм дітям. Готувати самі вони ще не можуть, тільки допомагають, проте це не заважає їм читати книги з кулінарною і навколо кулінарною тематикою. Відразу скажу, що спеціально робити таку добірку книг під час покупки мети не було, але в результаті колекція зібралася цікава і, головне, улюблена. Хочу поділитися, може комусь стане в нагоді. Так як книг багато, то сьогодні  поділюся з ними коротко, а в подальшому зроблю детальні огляди. 

Умовно всі книги я розділила на декілька категорій.

- Художні книги (НЕ рецепти), але при цьому, які містять в собі рецепти приготування реальних страв.

- Художні книги про страви, кулінарію та кухню, але без рецептів.

-. Книги рецептів для дітей

- Пізнавальні книги на кулінарну тематику.

Отже, моя дюжина "смачних" книг

Художні книги (НЕ рецепти), але при цьому, які містять в собі рецепти приготування реальних страв.

1. "Тортик для котика" автор Татуся Бо, видавництво Vivat. Книга великого формату (більше А4), в твердій палітурці з яскравими веселими ілюстраціями на сторінках з крейдованого паперу. Дочка (7 років) в захваті. На сьогодні вона наш фаворит.

2. "Солька і кухар Тара-пата" автори Оксана Лущевська та Лана Світанкова, видавництво Грані-Т. Книга вийшла в подарунковому виданні, її приємно тримати в руках, є закладка. Ілюстрації яскраві, їх не так багато як в попередній книзі, але і розрахована вона на вік трохи старший. Син прочитав її в 9 років за два дні, та й зараз, через 2 роки час від часу перечитує і рецепти вибирає.

3. Класика художньої літератури для дітей - серія книг про Мері Поппінс.
"Мері Поппінс на кухні" (книга 6) автор Памела Треверс, видавництво "Рідна мова". Саме з цієї книги почалося книжкове знайомство сина та й моє з Мері Поппінс. І виявилося на стільки вдалим, що я не заспокоїлася, поки на нашій книжковій полиці не оселилася вся серія книг про відому няню. В одну книгу входить декілька повістей.

Художні книги про страви, кулінарію та кухню, але без рецептів.

4."Зварю тобі борщику"  автор Зірка Мензатюк, Видавництво Старого Лева. Яскрава і цікава книжечка про страви, які кожен день бувають на нашому столі. Книжка для малюків та молодших школярів. До речі входить до списку позакласного читання молодшої школи. А отже читання буде не тільки цікавим, але й корисним. 

5. "Кухня пані Вишеньки" автор Сильвія Плат, Видавництво Старого Лева. Книга зацікавила однаково і сині и дочку. Незвична казка, головними героями якої є кухонні техніка та приладдя. Гарні ілюстрації, якісний папір - і книга зайняла своє почесне місце на книжковій полиці серед улюблених.

6. "Кондитерские истории. На углу Тополиной и Розмариновой" автор Анна Никольская, издательство Clever. Одна з небагатьох наших книжок російською. Я б сказала, що цікава вона дітям починаючи з 8-9 років. Ілюстрації незвичні, але я б назвала їх стильними і елегантними, ось таке вони на мене справляють відчуття. Якість книги на висоті, як і усе у Clever.

Книги рецептів для дітей

7. "Кулінарія - не чародійство" автори Крістін Кайл, Бернард Лінк. Видавництво Ранок. Книжка досить таки великого формату. Чудова якість паперу та друку. Та головне в ній не це, а її зміст. Якщо Ваша дитина, особливо підліток хоче навчитися готувати самотужки, то ця книга точно для Вас. Крім детального опису процесу є роз'яснюючи фото, а ще є невеликі досліди, які можна провести в процесі приготування їжі. Рецепти досить прості, на кожен день. Майже всі нами вже опробуванні.

8. "Рецепты садовых букашек" автор Антон Крингс, издательство Clever. Книга російською мовою (діти надають перевагу українському), але раз побачивши її з середини просто не змогла пройти повз неї. Це не книга, а витвір мистецтва. Обов'язково зроблю окремий огляд для неї. Рецепти досить цікаві, хоча й на кожен день, але з незвичними поєднаннями. 

9. "Рецепти Мумі-мами" автори Туве Янсон і Самі Маліла, видавництво Старого Лева. Якість видання дуже гарна. Ілюстрації чорно-білі, але головне, що рецепти переплетені з оповіданнями про маленьких Мумі-тролів, поряд з рецептом зустрічаються цитати з оповідань. А ще назви... Ну який малюк відмовиться від каші з пшоняних запасів Хропуся, смачнючих фрикаделей Чмиха чи супу для роздумів від Нюхмумрика. Частину рецептів також вже спробували.

Пізнавальні книги на кулінарну тематику

10. "Вітамінки" автор Агнешка Совінська, видавництво Ранок. Книга розрахована на малюків, проте буде цікава і дітям старшого віку, а можливо й дорослим. Сама я із задоволенням розглядала малюнки і вивчала, що за маленькі чоловічки живуть у знайомих фруктах та овочах. Книжка великого формату з твердою палітуркою, папір не крейдований, але досить таки цупкий, щоб пережити багаторазове перегортування і розглядання.

11. "Вкусная история" авторы Димитри Делма и Гийом Рейнар, издательство Пешком в историю. Ще одна книжка російською, але її варто було купити. Далекі мандри і країни, визначні мореплавці і все це через призму спецій, чаю, какао та інших продуктів. Звідки вони походять, як і коли до нас дібрались, як виглядають і багато іншої інформації.  Цікаві факти та історичні події. Книга цікава буде і школярам і дорослим. На мій погляд в неї лише один недолік - досить таки дрібний шрифт.

12. "Обряди і страви Святого вечора"  автори Ольга Вербенець та Віра Манько, видавництво Свічадо. Хоча це не зовсім дитяча книга, проте за її допомогою можна розказати (та й показати) про велике свято Різдво, традиції його святкування. спробувати приготувати кутю. А на  12 страв до святкової вечері запропоновані як традиційні старовинні рецепти, так і сучасні. Книга звичайного книжного формату з глянцевою палітуркою та приємним папером всередині.