PortalMam у Google+


PortalMam ВКонтакте

Портал МАМ

Average: 7 (1 vote)

portalmam

Аватар пользователя portalmam

Категория: 

Назначение: 

Дополнительно: 

Материалы: 

Яйце з пенопласту висотою 12см

Тканина 8 шт (5х15см)

Прикраси

 

Оригінальний подарунок до Великодня - пасхальне яйце зроблене своїми руками. Як зробити такий сувенір своїми руками у техніці печворк, або якщо бути точним у техніці  кинусайг з тканини без голок та шиття розкаже наш сьогоднішній майстер-клас з детальним фото.  Впорається з такою саморобкою навіть дитина, тому сміливо її можна робити в школу або садочок.

Не дивлячись на таку "серйозну" назву насправді створити таку саморобку дуже просто і впорається з нею навіть дитина. Тому сміливо можу рекомендувати її для поробок для школи або, навіть садочка. Тим більше, що й матеріалів для її виготовлення потрібно небагато. Основне це, звичайно, заготовка-основа - яйце з пінопласту. Напередодні великодніх свят  такі заготовки без проблем можна придбати у будь-якому магазині товарі для творчості та рукоділля. Крім того нам потрібні декілька невеличких відрізів тканини або широкої стрічки. З інструментів стануть у нагоді канцелярський ніж та дерев'яна шпажка. Власне і це все, що нам необхідно. Прикрашати готове яйце можна за бажанням та тим. що знайдеться  під рукою. 

З однієї сторони яйця робимо 8 надрізів хрест-навхрест. Намагайтесь, щоб вони були на рівній відстані один від одного. Глибина надрізів близько 5 мм.

Олівцем чи ручкою намітимо місце розрізів по всій довжині яйця орієнтуючись на вже зроблені надрізи. Зробимо надрізи по наміченим лініям глибиною 5 мм.

Тканину потрібно розрізати на стрічки шириною як сектор між двома розрізами на яйці +1,5-2 см. В мене в самому широкому місті між розрізами було 3,5см, тому стрічки в мене по 5 см шириною. А довжина: висота яйця +3-4см. В мене яйце 12см, відповідно довжина стрічок 15см. Замість тканини можна взяти готову стрічку відповідної ширини. Тканина чи стрічка може бути одного кольору, але яйце буде виглядати цікавіше, якщо вони будуть різного кольору чи малюнків, головне, щоб вони органічно сполучались між собою. Отже, переходимо безпосередньо до роботи. Стрічку тканини прикладаємо до яйця і дерев'яною шпажкою заштовхуємо її в середину розрізу (див. малюнок). Залишки тканини обрізаємо і заправляємо всередину край зрізів. Так продовжуємо поки все яйце не буде "обернене" у тканину. Якщо ви вибрали кольорову гаму, то не забуваємо чергувати кольори між собою.

Яйце готове, проте я вирішила його прикрасити. З фактурної стрічки вирізала квіти і приклеїла їх за допомогою клейового пістолету (можна використати клей момент прозорий) на верхню та нижню частину яйця (при цьому  зрізи обпалила вогнем, щоб вони не торочились). 

Для того, щоб яйце можна було поставити, приробила йому "ніжки" зі звичайних булавок з кольоровими бусинами на кінцях.

З білої стрічки зробила бантик, прикрасила його пухнастими шариками та приклеїла зверху. Мій сувенір до дня Великодня готовий.

Ось так виглядає яйце зі зворотного боку.

Опис процесу виглядає довгим, але насправді все робится досить швидко. Вже за 30-40 хвилин незвична пасхальня писанка буде готова, до того ж до процесу її створення з задоволенням можуть долучитись діти. Що принесе радість творчості та сумісної роботи всім, хто приймає у ній участь.

галерея