PortalMam у Google+


PortalMam ВКонтакте

Рейтинг: 

Average: 7 (1 vote)
Аватар пользователя portalmam

Автор

Раздел: 

Сложность приготовления: 

Дополнительные категории: 

Условия приготовления: 

Время приготовления: 

30 хв.

Природні різноманітні фарби для великодніх писанок - це не тільки цибулиння. Крашанки жовтого, синього та помаранчевого кольору легко зробити за допомогою натуральних фарбників, таких як чоорний чай, куркума та каркаде.

Ингредиенты

  • Яйцо
  - 9.00  
  • шт.
  • Чай черный
  - 50.00  
  • грамм
  • Каркаде
  - 50.00  
  • грамм
  • Куркума
  - 2.00  
  • ст.л.
  • Вода
  - 600.00  
  • мл

Процесс приготовления рецепта

Ми звикли з дитинства, що для фарбування крашанок потрібно цибулиння або ж штучні барвники. Але це не так. Деякі кольори  легко можна отримати за допомогою продуктів. Я спробувала в цей раз тільки три з них. Отже, за жовтий колір буде відповідати куркума, помаранчевий - чорний чай, а за синій - куркума. Для того, щоб отримати фарбуючий розчин 200 мл води доводимо до кипіння, додаємо необхідний продукт і залишаємо настоюватися 15-20 хв.

Вже зварені яйця зі шкарлупою білого кольору опускаємо в фарбуючий розчин. Якщо розчин встиг остинути, то потрібно його підігріти. Незважаючи на те, що барвники природні, поводитись з ними потрібно обережно, щоб на столі не залишилось плям. Тому краще стіл закрити плівкою (в мене силіконовий килимок).

Та залишаємо на 15-20 хв. Чим довше тримаємо, тим більш яскравий та насичений вийде колір.

Готові крашанки достаємо і даємо висохнути. Не дивуйтесь, що яйця, які фарбувались у каркаде ще не зовсім сині, їх колір змінитись під час висихання. Якщо настій каркаде зробити менш насиченим чи скоротити час фарбування яєць, то отримаємо крашанки не синього, а блакитного кольору.

Признаюсь, мені довелось трохи відступити від наміру використовувати тільки натуральні барвники, так як дочка забажала писанок у своєму улюбленому бузковому кольорі. Такого барвника я не знайшла ні серед природніх, ні серед штучних. Довелось згадувати, що бузковий можливо отримати, якщо поєднати червоний та синій. Шляхом підбору зупинилась на пропорції 1:2 (синій:червоний). Далі  розводимо пігмент у гарячій воді.  А потім робимо все, як в попередньому випадку.

Готові писанки можна змастити рослинною олією для яскравості та блиску, але мені це не зовсім до вподоби. Ось такі яскраві писанки у мене вийшли. Головна перевага використання природніх барвників в тому, що вони абсолютно не шкідливі до того ж не забруднюють рук при чищенні. 

Галерея

Add comment

Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы отправлять комментарии

Теги: